Roboty przeganiają bezdomnych w San Francisco

Autonomiczne roboty patrolujące parkingi, stadiony i okolice biur firm technologicznych znalazły w Dolinie Krzemowej nowe i smutne zastosowanie. Mają przeganiać bezdomnych.

O sprawie poinformował "The San Francisco Business Times". Robot "zatrudniony" został przez San Francisco SPCA, organizację zajmującą się ochroną praw zwierząt i wspierającą adopcje zwierząt domowych. Robot firmy Knightscope patroluje okolice siedziby organizacji. Ma zapobiegać tworzeniu obozowisk przez okolicznych bezdomnych.

Urząd miasta San Francisco nakazał SF SPCA zabranie robota z ulicy. W innym wypadku organizacja może otrzymywać mandat w wysokości tysiąca dolarów dziennie za działalność na chodniku bez zezwolenia.

Roboty K5 firmy Knightscope nie zwalczają przestępczości samodzielnie. Używają laserów, kamer, czujników ciepła i GPS, by wykryć przestępstwa, a następnie powiadomić o nich odpowiednie organy. Mają poprawiać i ułatwiać pracę ochroniarzy.

Knightscope wypożycza swoje roboty za 7 dolarów za godzinę. To mniej niż stawka ochroniarza w Stanach Zjednoczonych. Firma ma ponad 19 klientów w pięciu stanach kraju. Większość z nich, w tym Microsoft i Uber, wykorzystuje roboty do patrolowania parkingów i biur.

Źródło: www.businessinsider.com.pl

Powiązane

Największe na świecie centrum danych stanie w kręgu polarnym

21.08.2017

Google chce magazynować energię z odnawialnych źródeł

02.08.2017

Popularne

Zrób to sam. Kamera termowizyjna Część II
26.02.2018
Cz. 1. Jednostki miar wielkości fizycznych – układ jednostek SI i nie tylko.
13.09.2018
Kamera termowizyjna. Część I
15.01.2018

Sec&As

COPYRIGHT © 2017 RIPOSTA. WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE. PROJEKT I REALIZACJA: RIPOSTA