Ekologiczny raj - Kostaryka

Rząd Kostaryki wyznaczył sobie ambitny plan, który zakładał całkowitą rezygnację z wykorzystania węgla już do roku 2021. Teraz okazuje się, że projekt udało się zrealizować znacznie szybciej, niż wszyscy oczekiwali.

Otóż już w przyszłym roku ten mały raj na Ziemi będzie mógł się pochwalić wykorzystywaniem energii tylko i wyłącznie pochodzącej ze źródeł odnawialnych! To wspaniałe osiągnięcie Kostarykańskiego Instytutu Energii Elektrycznej (ICE) było możliwe dzięki rozbudowie sieci elektrowni wodnych, wiatrowych, słonecznych, geotermalnych i wykorzystanie biomasy.

Już w 2016 roku Kostaryce udało się żyć bez ropy, gazu i węgla przez 271 dni. Kolejne inwestycje, poczynione w ostatnich miesiącach, zaowocowały dopełnieniem wyznaczonych celów.

Ten mały kraj ma jednak przed sobą jeszcze sporo pracy, aby stać się ekologicznym przykładem dla całego świata, chociaż wiele mocarstw już powinien zawstydzić. Pomimo rezygnacji z wykorzystania paliw kopalnych do pozyskiwania energii, rząd nie zamierza zmuszać obywateli do porzucenia pojazdów o napędzie spalinowym na rzecz elektrycznych.

Powiązane

Inteligentny Mysłowicki Monitoring Miejski (IM³)

14.08.2017

USAF ma broń niszczącą wszelką elektronikę

24.10.2017

Popularne

Zrób to sam. Kamera termowizyjna Część II
26.02.2018
Kamera termowizyjna. Część I
15.01.2018
Cz. 1. Jednostki miar wielkości fizycznych – układ jednostek SI i nie tylko.
13.09.2018

Sec&As

COPYRIGHT © 2017 RIPOSTA. WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE. PROJEKT I REALIZACJA: RIPOSTA