Bill Gates buduje w USA miasto przyszłości

Bill Gates prowadzi obecnie wiele niesamowitych projektów, które mają odmienić na lepsze przyszłość naszej cywilizacji. Jednym z nich jest budowa nowego, inteligentnego miasta o nazwie Belmont. Modelowe miasto ma być wzorem do naśladowania w kwestiach najnowocześniejszych technologii, które sprzyjają ludziom żyjącym w realiach XXI wieku.

Mają więc znaleźć się w nim inteligentne domy i budynki użyteczności publicznej, superszybkie systemy komunikacji i przetwarzania danych, autonomiczny i w pełni ekologiczny transport drogowy oraz wielkie ośrodki przemysłowe.

Miasto powstaje na powierzchni 100 kilometrów kwadratowych w Tonopah, ok. 80 kilometrów na zachód od Phoenix. Właśnie do użytku została oddana tam nowiutka autostrada międzystanowa nr. 11, która prowadzi do Las Vegas.

Szef jednej z największych na świecie fundacji charytatywnych chce, aby w Belmont zamieszkało kilkaset tysięcy ludzi i mogli tam żyć tak, jak powinno to wyglądać przy obecnym poziomie zaawansowania technologicznego na świecie.

Społeczność Belmont ma być bardzo zżyta, szybko rozwijać się, a pomagać ma jej w tym globalna sieć i serwisy społecznościowe.

Powiązane

Czy do 2023 roku smartfony będą… wszczepiane pod skórę?

03.08.2017

Odcisk palca zamiast numeru PIN

14.08.2017

Popularne

Zrób to sam. Kamera termowizyjna Część II
26.02.2018
Kamera termowizyjna. Część I
15.01.2018
Licencja na zakochanie.
02.09.2018

Sec&As

COPYRIGHT © 2017 RIPOSTA. WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE. PROJEKT I REALIZACJA: RIPOSTA