Bill Gates buduje w USA miasto przyszłości

Bill Gates prowadzi obecnie wiele niesamowitych projektów, które mają odmienić na lepsze przyszłość naszej cywilizacji. Jednym z nich jest budowa nowego, inteligentnego miasta o nazwie Belmont. Modelowe miasto ma być wzorem do naśladowania w kwestiach najnowocześniejszych technologii, które sprzyjają ludziom żyjącym w realiach XXI wieku.

Mają więc znaleźć się w nim inteligentne domy i budynki użyteczności publicznej, superszybkie systemy komunikacji i przetwarzania danych, autonomiczny i w pełni ekologiczny transport drogowy oraz wielkie ośrodki przemysłowe.

Miasto powstaje na powierzchni 100 kilometrów kwadratowych w Tonopah, ok. 80 kilometrów na zachód od Phoenix. Właśnie do użytku została oddana tam nowiutka autostrada międzystanowa nr. 11, która prowadzi do Las Vegas.

Szef jednej z największych na świecie fundacji charytatywnych chce, aby w Belmont zamieszkało kilkaset tysięcy ludzi i mogli tam żyć tak, jak powinno to wyglądać przy obecnym poziomie zaawansowania technologicznego na świecie.

Społeczność Belmont ma być bardzo zżyta, szybko rozwijać się, a pomagać ma jej w tym globalna sieć i serwisy społecznościowe.

Powiązane

Największe na świecie centrum danych stanie w kręgu polarnym

21.08.2017

Pierwsze takie urządzenie na świecie.

17.01.2018

Popularne

Zrób to sam. Kamera termowizyjna Część II
26.02.2018
Kamera termowizyjna. Część I
15.01.2018
Cz. 1. Jednostki miar wielkości fizycznych – układ jednostek SI i nie tylko.
13.09.2018

Sec&As

COPYRIGHT © 2017 RIPOSTA. WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE. PROJEKT I REALIZACJA: RIPOSTA