Uzbrojone drony będą patrolowały ulice miast

Fale zamachów terrorystycznych, które wstrząsają zachodnią Europą, niebawem sprawią, że policja i wojsko zdecydują się na wykorzystanie dronów na miejskich ulicach, jako stróżów prawa.

 Amerykańska firma Duke Robotics zaprezentowała właśnie uzbrojone urządzenia latające, zdolne do szybkiej i skutecznej neutralizacji każdego celu.

W pełni autonomiczne drony o nazwie Tikad będą mogły obserwować z powietrza ulice miast i poruszających się po nich ludzi z pomocą kamer i dzięki zaawansowanym algorytmom sztucznej inteligencji identyfikować potencjalne zagrożenie.

Jeśli dron wykryje niebezpieczeństwo, urządzenie lub operator będą mogli podjąć ostateczną decyzję o likwidacji celu, dzięki broni zainstalowanej na pokładzie urządzenia.

Inżynierowie z Duke Robotics zaprojektowali drony w ten sposób, aby mogły one obsługiwać różne rodzaje broni, a mianowicie karabiny automatyczne, karabiny snajperskie lub granatniki. System stabilizacji i amortyzacji pozwala na oddanie perfekcyjnych strzałów z odległości kilkuset metrów.

Bezzałogowce ważą 50 kilogramów i mogą wykonywać loty na wysokości do 450 metrów. Firma twierdzi, że jej drony to przyszłość operacji policyjnych i wojskowych. Pozwolą one znacząco zwiększyć bezpieczeństwo nie tylko mieszkańców miast, ale również żołnierzy na polach walki.

Zainteresowanych takimi wynalazkami już jest wiele państw, które zamówiły dziesiątki takich urządzeń. Wśród największych klientów Duke Robotics jest np. Izrael.

Fot. Duke Robotics

Źródło: www.dukeroboticsys.com

Powiązane

Powietrzne taksówki już w 2025 roku

02.08.2017

DRONY I ZAKŁADY KARNE.

27.03.2018

Popularne

Zrób to sam. Kamera termowizyjna Część II
26.02.2018
Kamera termowizyjna. Część I
15.01.2018
Cz. 1. Jednostki miar wielkości fizycznych – układ jednostek SI i nie tylko.
13.09.2018

Sec&As

COPYRIGHT © 2017 RIPOSTA. WSZELKIE PRAWA ZASTRZEŻONE. PROJEKT I REALIZACJA: RIPOSTA